top of page
Kas ir E-veselības sistēma? 

No 2018. gada 1. janvāra valsts E-veselības sistēmas lietošana ārstniecības iestādēm un aptiekām ir obligāta – darbnespējas lapu un valsts kompensējamo medikamentu recepšu aprite ir tikai elektroniska.

 

E-darbnespējas lapas tiek atvērtas, pagarinātas un noslēgtas E-veselības sistēmā. Informāciju par atvērto, pagarināto, noslēgto vai anulēto e-darbnespējas lapu darba devējs jau tajā pašā dienā redz savā Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) profilā. Arī iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) par E-veselībā noslēgto B darbnespējas lapu iedzīvotājs var iesniegt elektroniski, izmantojot VSAA e-pakalpojumu.

 

Lai iegādātos e-receptes zāles, aptiekā jāuzrāda sava personas apliecība (eID) vai pase (iegādājoties zāles savam nepilngadīgajam bērnam, papildus jānosauc bērna vārds un uzvārds).

 

Savukārt, lai iegādātos citam cilvēkam izrakstītas e-receptes zāles – piemēram, radiniekam vai kaimiņam –  aptiekā jāuzrāda e-receptes ID numurs, kurš ir pieejams gan ārstam, gan pacientam (var būt izdrukāts no E-veselības sistēmas, kā attēls telefonā u.c.), jānosauc pacienta vārds, uzvārds un jāuzrāda savs personu apliecinošs dokuments.
 

Iedzīvotājs var arī deleģēt E-veselības portālā citu cilvēku savu e-recepšu zāļu iegādei. Tādā gadījumā deleģētajam cilvēkam (pircējam) aptiekā jāuzrāda tikai savs personu apliecinošs dokuments un jānosauc pacienta vārds, uzvārds.
 

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, sākot no 2018. gada 1. janvāra ārstniecības iestādēm E-veselības sistēmā jāizsniedz arī izraksti – epikrīzes un vizuālās diagnostikas izmeklējumu apraksti.

Ārstniecības personām ir pieejami ar noteiktām slimībām slimojošu pacientu reģistru kartes, kā arī no 2017.gada 1. jūlija ārstniecības personām ir jāievada pacienta veselības pamatdati jeb informācija par pacientam diagnosticētajām alerģijām, hroniskām slimībām, veiktajām ķirurģiskajām operācijām un regulāri lietotajām zālēm.
 

E-nosūtījuma lietošanas ir uzsākta no 2019. gada 1. janvāra Tas attiecas uz visiem medicīnas pakalpojumiem un covid-19 laboratorisku testēšanu, izņemot laboratoriskos izmeklējumus un veselības aprūpi mājās.

E-veselības sistēmas pārzinis ir  Nacionālais veselības dienests, kas administrē veselības aprūpei paredzētos valsts budžeta līdzekļus un īsteno valsts politiku E-veselības ieviešanā.
 

E-veselības sistēma sastāv no divām daļām – publiskās daļas un daļas, kurai var piekļūt autorizēti lietotāji.

E-veselības sistēmas darbību regulē 2014. gada 11. marta Ministru kabineta noteikumi Nr.134 “Noteikumi par vienotās veselības nozares elektroniskās informācijas sistēmu”.

UZŅĒMUMA INFORMĀCIJA

SIA "Latvijas Digitālās veselības centrs"
Reģ.Nr. 40003342456
Juridiskā adrese: Brīvības iela 72 k-1, Rīga, LV-1011

67043701

Cēsu iela 31 k-3, 6. ieeja, Rīga, LV-1012

E-VESELĪBAS LIETOTĀJIEM

Iedzīvotājiem:  67803300

Speciālistiem: 67803301

Katru dienu: 8:00  - 20:00

logo_5_lat_0.png
bottom of page